10  
10 The 2019 schedule is still incomplete Program Highlights »
Toggle Poster Visibility
Workshop
Mon May 6th 06:00 -- 06:00 AM @ Room R2
Deep Reinforcement Learning Meets Structured Prediction
Chen Liang · Ni Lao · Wang Ling · Zita Marinho · Yuandong Tian · Lu Wang · Jason D Williams · Audrey Durand
Workshop
Mon May 6th 06:00 -- 06:00 AM @ Room R2
Deep Generative Models for Highly Structured Data
Adji Bousso Dieng · Yoon Kim · Siva Reddy · Kyunghyun Cho · Chris Dyer · David Blei · Phil Blunsom
Workshop
Mon May 6th 09:00 AM -- 06:00 PM @ Room R1
The 2nd Learning from Limited Labeled Data (LLD) Workshop: Representation Learning for Weak Supervision and Beyond
Isabelle Augenstein · Stephen Bach · Matthew Blaschko · Eugene Belilovsky · Edouard Oyallon · Anthony Platanios · Alex Ratner · Christopher Re · Xiang Ren · Paroma Varma
Workshop
Mon May 6th 09:00 AM -- 06:00 PM @ Room R3
Debugging Machine Learning Models
Julius Adebayo · Himabindu Lakkaraju · Sarah Tan · Rich Caruana
Workshop
Mon May 6th 09:00 AM -- 06:00 PM @ Room R4
Structure & Priors in Reinforcement Learning (SPiRL)
Pierre-Luc Bacon · Marc Deisenroth · Chelsea Finn · Erin Grant · Thomas L Griffiths · Abhishek Gupta · Nicolas Heess · Michael L. Littman · Junhyuk Oh
Workshop
Mon May 6th 09:00 AM -- 06:00 PM @ Room R5
AI for Social Good
Margaux Luck · Joseph Paul Cohen · Myriam Cote · Kris Sankaran · Sean McGregor · Jonnie Penn · Tristian Sylvain · Rayid Ghani · Yoshua Bengio
Workshop
Mon May 6th 09:00 AM -- 06:00 PM @ Room R6
Safe Machine Learning: Specification, Robustness, and Assurance
Silvia Chiappa · Victoria Krakovna · Adrià Garriga-Alonso · Jonathan Uesato · Christina Heinze-Deml · Ray Jiang · Adrian Weller
Workshop
Mon May 6th 09:00 AM -- 06:00 PM @ Room R7
Representation Learning on Graphs and Manifolds
William L. Hamilton · Frederic Sala · Peter Battaglia · Joan Bruna · Thomas Kipf · Yujia Li · Razvan Pascanu · Adriana Romero · Petar Veličković · Marinka Zitnik · Maximilian Nickel · Beliz Gunel · Albert Gu · Christopher Re
Workshop
Mon May 6th 09:00 AM -- 06:00 PM @ Room R8
Reproducibility in Machine Learning
Nan Rosemary Ke · Alex M Lamb · Anirudh Goyal Alias Parth Goyal · Aaron Courville · Yoshua Bengio
Workshop
Mon May 6th 09:00 AM -- 06:00 PM @ Room R9
Unsupervised Reinforcement Learning
Danijar Hafner · Deepak Pathak · Frederik D Ebert · Marc G Bellemare · Raia Hadsell · Amy Zhang · Joelle Pineau · Ahmed Touati · Roberto Calandra